Czy kamera do monitoringu musi być droga?

Czy kamera do monitoringu musi być droga?

14 czerwca, 2023 0 przez Dawid

Każdy, kto chce zapewnić sobie bezpieczeństwo w domu lub w firmie wie, że monitoring to najlepsza ochrona przed kradzieżą lub włamaniem, która pozwala dodatkowo na zachowanie wizerunku napastnika jeśli do niej dojdzie.

Jednocześnie jednak w przypadku prywatnych domów często rezygnujemy z takiej ochrony w obawie o wysokie koszty. Czy słusznie? Pora odpowiedzieć na to pytanie.

Szeroki zakres zastosowania kamer do monitoringu

Obecnie w ofercie firm zajmujących się produkcją tego typu urządzeń możemy znaleźć szeroki wybór. Kamera do monitoringu to już nie tylko analogowa, stacjonarna kamera montowana w sklepach czy miejscach publicznych. Coraz popularniejsze są kamery obrotowe i kopułowe, dzięki którym możliwe jest monitorowanie znacznie szerszego zakresu. Prawdziwym hitem jest zaś kamera do monitoringu IP, która łączy się z siecią internetową. Są to niewielkie, nowoczesne urządzenia, które oferują nie tylko wysoką jakość obrazu, ale również szeroki zakres usług dodatkowych.

Na co zwracać uwagę kupując kamerę do monitoringu?

Jeśli zastanawiasz się jaka kamera do monitoringu będzie dla ciebie najlepsza stawiaj na rozwiązania znanych i cenionych producentów, którzy oferują wysokiej jakości rozwiązania. Nie zapominaj również o sprawdzeniu najważniejszych parametrów urządzenia takich jak rozdzielczość, jakość obrazu, zasięg kamery czy dodatkowe funkcje. Upewnij się, że urządzenie rejestruje obraz po zmierzchu oraz zapisuje go w dobrej jakości. Pamiętaj, że obecnie wiele kamer do monitoringu pozwala na otrzymywanie powiadomień o wykrytym ruchu, obserwowanie obrazu w czasie rzeczywistym a nawet jego przybliżanie. 

Czy kamery do monitoringu są drogie?

To pytanie, które zadaje sobie wiele osób. Zaawansowane kamery do monitoringu zapewniające wysoką jakość obrazu jawią się nam jako bardzo kosztowne. Tymczasem to nieprawda a dobrej jakości kamerę do monitoringu z powodzeniem możemy kupić za niecałe 300 złotych. Nie jest to więc duży wydatek w porównaniu z bezpieczeństwa jakie gwarantują.

Przeczytaj także:  Porównanie drukarni w Opolu: Co wyróżnia drukarnię na tle konkurencji?

 

Artykuł sponsorowany