Jak dostosować kolor włosów doczepianych do swojego naturalnego koloru włosów?

Jak dostosować kolor włosów doczepianych do swojego naturalnego koloru włosów?

4 lipca, 2023 0 przez Dawid

Długie włosy to marzenie wielu kobiet. Są kojarzone z kobiecością i romantyzmem. W wielu kulturach długie włosy uważane są za symbol piękna i zdrowia. Dają więcej możliwości stylizacji, niż krótkie włosy. Można je zapleść, upiąć w kok, nosić luźno lub eksperymentować z różnymi fryzurami. Zmiana koloru również jest bardziej widoczna na długich, niż na krótkich włosach. Niestety nie każda z Pań ma możliwość, aby zapuścić włosy wymarzonej długości. Czasami wypadają lub rosną zbyt wolno. Sprawdzonym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest inwestycja w doczepiane włosy dopasowane do naturalnego koloru włosów. Jak dopasować ich kolor i na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Jak prawidłowo dopasować doczepiane włosy? Kolor ma ogromne znaczenie.

Doczepianie włosów to proces polegający na przyłączaniu dodatkowych pasm włosów do naturalnych włosów w celu ich zagęszczenia, zwiększenia objętości, długości lub zmiany stylu fryzury. Aby wybrać te idealnie dopasowane, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Po pierwsze kluczowy i najważniejszy jest prawidłowy dobór koloru doczepianych włosów do naszego naturalnego odcienia i wybór odpowiedniej marki jak na przykład Cameron Hair. Z pewnością trzeba zbliżyć się do źródła naturalnego światła i dokładnie przyjrzeć się swoim włosom. Następny krok to porównanie odcienia swoich włosów do dostępnych próbek kolorów, które oferują doczepiane włosy. Trzeba pamiętać, aby próbkę koniecznie przyłożyć zarówno do końcówek, jak i również przy nasadzie głowy, aby zobaczyć, czy kolor pasuje. Jeśli nie możemy znaleźć idealnego odcienia doczepianych włosów, istnieje możliwość mieszania kolorów. Połączyć można na przykład dwa odcienie, aby uzyskać harmonijny i naturalny wygląd, a kolor zbliżony do swojego naturalnego odcienia włosów. Jeśli sama czynność sprawia nam problem, możemy skonsultować się z fryzjerem lub specjalistą od doczepiania włosów, aby pomógł dobrać najlepszy odcień.

Przeczytaj także:  Jak przygotować budżet dla domu/firmy?

Prawidłowa pielęgnacja doczepianych włosów

Naturalne włosy mogą mieć różne odcienie i refleksy, dlatego dopasowanie idealnego koloru doczepianych włosów może chwilę zając. Kiedy jednak się uda, to koniecznie trzeba rozpocząć prawidłową pielęgnację, która sprawi, że doczepiane włosy posłużą nam na bardzo długo. O doczepiane włosy dbamy tak samo, jak o swoje naturalne włosy. Regularnie je myjemy, nawilżamy i unikamy zbyt wysokich temperatur podczas stylizacji, aby zapobiec ich uszkodzeniom. Podczas mycia unikamy tarcia i plątania. Najlepiej używać łagodnych szamponów i delikatnie masować skórę głowy, myjąc poszczególne pasma. Należy unikać długiego moczenia doczepianych włosów, aby uniknąć osłabienia ich mocowania.

Zalety długich włosów

Długie włosy mogą działać jako naturalna osłona przed promieniowaniem słonecznym, chroniąc skórę głowy i kark przed nadmiernym nasłonecznieniem. Pozwalają na eksperymentowanie z różnymi fryzurami i kolorami, a wprowadzane zmiany są zdecydowanie widoczne. Długie włosy można stylizować i dodawać do ich ozdoby, takie jak warkocze, nietuzinkowe wsuwki czy spinki. W chłodniejszych miesiącach długie włosy mogą chronić szyję i uszy przed zimnem, zapewniając dodatkową izolację i ciepło. Kiedy nałożymy na nie czapkę uzyskamy nonszalancką stylizację. Długie włosy często przyciągają uwagę i mogą pomóc w wyrażaniu swojej osobowości. Mogą być wizualnym wyrazem indywidualności i niepowtarzalnego stylu. Jeśli nie możemy doczekać się, aż urosną na wymarzoną długość, to powinniśmy zdecydować się na włosy doczepiane. Jeśli dobierzemy kolor zgodnie z powyższymi wskazówkami, to będą wyglądały jak naturalne i nikt nie zauważy, że zdecydowaliśmy się doczepić włosy.

 

Artykuł sponsorowany