Jaki Internet wybrać do domu?

Jaki Internet wybrać do domu?

22 maja, 2023 0 przez Dawid

W dzisiejszych czasach jakość domowego Internetu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli jest ona wysoka, to oglądanie filmów online, praca zdalna lub uczestniczenie w rozgrywkach multiplayer odbywa się w komfortowych warunkach. Podpowiadamy, jaki Internet sprawdzi się w domu.

Stałe łącze internetowe do domu

Aktualnie najlepsza opcja na rynku to łącze światłowodowe. Technologia Fiber To The Home zmieniła oblicze korzystania z Internetu. Zapewnia znacznie większą szybkość i stabilność od wszystkich alternatyw. Osoby korzystające z tej usługi mogą liczyć na prędkość transferu danych na poziomie 1000 Mb/s. Dzięki temu nie mają problemu z wykonywaniem różnych czynności w sieci, które wymagają szybkiego przesyłu danych. Warto tu wymienić takie formy rozrywki jak korzystanie z telewizji internetowej, wideo czat z przyjaciółmi lub rozgrywka typu multiplayer. Ponadto, światłowód cechuje się wysoką stabilnością. Konstrukcja łącza sprawia, że  pozostaje ono niewrażliwe na niekorzystne warunki pogodowe. Dzięki temu ryzyko przerw w dostępie do sieci jest minimalne. Kolejna zaleta takiego rozwiązania to możliwość wykorzystywania wielu urządzeń, które korzystają z Internetu w tym samym czasie. Światłowód sprawia, że wszyscy domownicy mogą się cieszyć jego wysoką prędkością. Jest to szczególnie istotne w przypadku większych rodzin, w których wykorzystuje się dużą ilość urządzeń podłączonych do sieci.

Internet mobilny do domu

W naszym kraju istnieje jeszcze wiele słabo zurbanizowanych obszarów, w których nie ma możliwości korzystania ze stałego łącza. W takich przypadkach jedyne rozwiązanie to Internet mobilny. Aktualnie najlepszy wybór to łącze wykorzystujące technologię 5G. Taka opcja jest równie wydajna, jak tradycyjne łącza stacjonarne. W porównaniu z 4G technologia 5G wyróżnia się znacznie większą szybkością. Na ten moment wartość tego parametru może przekraczać 50 Mb/s, ale w niedalekiej przyszłości ten rodzaj łącza ma być znacznie szybszy. Co ważne, 5G nie jest tak wrażliwe na złe warunki pogodowe, jak poprzednie technologie. Podobnie jest z ukształtowaniem terenu, które znacznie ogranicza wydajność Internetu w jakości 4G. Opisywana opcja pozwala na swobodne korzystanie z platform streamujących filmy i muzykę, a także na efektywną pracę zdalną.

Przeczytaj także:  Wnętrze pełne uroku: Drewniana lampka jako doskonałe oświetlenie dla pokoju dziecka

Dodatki do Internetu

W dzisiejszych czasach dostawcy Internetu prześcigają się w dodatkach, które mogą iść w parze z korzystaniem z tego medium. Jeden z najpopularniejszych to możliwość oglądania telewizji internetowej. Jest to świetna opcja dla rodzin z dziećmi. Warto stawiać na dostawców umożliwiających dostosowanie takiego pakietu do potrzeb wszystkich użytkowników. Dzięki temu można uniknąć płacenia za niechciane kanały, a wszyscy członkowie rodziny oglądają to, co odzwierciedla ich upodobania. Do pakietu z Internetem i telewizją można dobrać większą ilość usług, na przykład dostęp do telefonii komórkowej i telefonu stacjonarnego. Takie rozwiązanie pozwala zmniejszyć wysokość rachunków za media, a poza tym jest wygodne, ponieważ korzystające z niego osoby płacą tylko jeden zbiorczy abonament.

INEA – najlepszy Internet dla całej rodziny

Szukając Internetu dla domu, warto zwracać uwagę na ofertę cenionych i doświadczonych dostawców takich jak INEA. Jest to operator zapewniający dostęp do sieci na terenie 8 województw. INEA oferuje stabilny, symetryczny Internet światłowodowy. Taka opcja oznacza równą prędkość wysyłania i pobierania danych. W zależności od potrzeb szybkość tego parametru może wynosić od 300 Mb/s do 1 Gb/s. Światłowód symetryczny INEA można łączyć z różnymi ciekawymi dodatkami takimi jak Telewizja HIWAY, która zapewnia dostęp do bardzo dużej ilości kanałów. Poza tym może to też być opcja korzystania z Wi-Fi 6 EXTRA, które wzmacnia sygnał Internetu, dzięki czemu ten dociera do każdego pomieszczenia w domu.

Wybierając Internet do domu, warto inwestować w stałe łącza światłowodowe lub w mobilne korzystające z technologii 5G. Światłowód wyróżnia się wysoką stabilnością i bardzo dużą prędkością transferu danych. 5G sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości korzystania ze stałego łącza. Obie opcje są dostępne w bogatej ofercie INEA i mogą być dostarczone z wieloma dodatkowymi usługami, na przykład telewizją internetową.

Przeczytaj także:  Nawożenie trawnika

 

Artykuł sponsorowany