Optymalizacja w firmie. Co jeszcze możesz zrobić?

Optymalizacja w firmie. Co jeszcze możesz zrobić?

22 listopada, 2020 0 przez admin

Optymalizacja procesów w firmie to klucz do sukcesu. Jak przyspieszyć obsługę i procesy biznesowe? Co zrobić, by zwiększyć przychody i zminimalizować koszty w przedsiębiorstwie? Podpowiadamy ciekawe rozwiązania.

Optymalizacja w firmie – postaw na outsourcing

Outsourcing, czyli zlecanie usług zewnętrznym podmiotom (wyspecjalizowanym w ich świadczeniu) to dobry sposób na podniesienie wydajności w firmie. Rozwiązanie to pozwala zredukować koszty operacyjne i usprawnić wiele procesów biznesowych. Umożliwia także poprawę jakości realizowanych usług.

Jakie działania w firmie można zlecić na zewnątrz? Są to przede wszystkim:

  • księgowość – zwłaszcza w dużych firmach popularne jest zatrudnianie biura rachunkowego;
  • marketing – zewnętrznym podmiotom warto zlecić zadania takie jak kampania w Social Media, copywriting czy też pozycjonowanie strony internetowej;
  • sprawy kadrowe – wiele firm nie posiada własnego działu HR, tylko korzysta z zewnętrznych agencji w celu rekrutacji nowych pracowników;
  • sprawy logistyczne – outsourcing logistyki pozwala zwiększyć możliwości sprzedażowe w przedsiębiorstwie, bez konieczności inwestowania w duże hale magazynowe czy też środki transportu.

Jeśli niektóre działania w Twojej firmie zajmują zbyt dużo czasu, są uciążliwe lub zbyt drogie, koniecznie rozważ outsourcing!

Optymalizacja w firmie – zainwestuj w boty

Kolejny sposób na optymalizację w przedsiębiorstwie to bot, np. chatboty. Inteligentne komunikatory funkcjonują już w wielu firmach, ich zadaniem jest przede wszystkim odciążenie działu Helpdesk i odpowiadanie na różne pytania zadawane przez klientów.

Bota wdraża się na stronie internetowej lub w aplikacji. Może on pełnić funkcje informacyjne lub reklamowe, a także usprawnić komunikację wewnętrzną w firmie. Wirtualny asystent jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Narzędzie to podnosi efektywności pracy konsultantów BOK, pomaga także w rozwiązywaniu problemów, jakie mogą napotkać klienci podczas procesu zakupowego.

Jeśli przepływ informacji w Twojej firmie, na linii klient-sklep lub też pracownik-pracownik nie jest płynny, skorzystaj z nowych technologii w postaci botów, by to zmienić!

Przeczytaj także:  Czym są wyrażenia regularne Google Analytics?

Optymalizacja w firmie – zmodernizuj systemy informatyczne

Co kilka lat w każdej firmie powinny być także modernizowane systemy informatyczne. Dzięki temu zarówno komunikacja wewnętrzna, jak i inne aspekty funkcjonowania firmy (np. zarządzanie łańcuchem dostaw lub sprzedażą) będą przebiegały sprawniej.

Modernizacja IT wymaga dużych nakładów finansowych, ale niesie za sobą ogromne korzyści dla przedsiębiorstwa. Po zainwestowaniu w nowe oprogramowanie oraz sprzęt:

  • firmowe dane będą bardziej bezpieczne;
  • obieg informacji w firmie będzie szybszy i dokładniejszy;
  • pracownicy będą się ze sobą komunikować efektywniej;
  • wiele procesów w firmie ulegnie zautomatyzowaniu.

Jeśli architektura IT w Twojej firmie jest przestarzała i zależy Ci na przewadze nad konkurencją, rozważ modernizację systemów informatycznych. Każdy dział w przedsiębiorstwie na tym skorzysta!