Zaproszenia ślubne – jak wybrać?

Zaproszenia ślubne – jak wybrać?

12 maja, 2023 0 przez Dawid

Zaproszenia ślubne to niezwykle ważna sprawa przy organizacji wesela. Wielu ludzi uważa, że przygotowanie zaproszenia ślubnego nie wymaga od nas zaangażowania – i tu się mylą. Ale jeśli z takim podejściem organizowalibyśmy ważniejsze elementy to np.
przy wyborze sukni ślubnej, czy garnituru można powiedzieć, że nie jest to ważne, bo przecież „tylko ubranie” ale to, że narzeczeni się pobierają etc. W tym momencie pojawiają się kwestie, które zaproszenia wybrać, w jakiej cenie i jak powinny się pezentować. Czy robić część zaproszenia wypisywaną ręcznie, czy może drukować w całości uzupełnione? Należy również pamiętać, że zawiadomienia o ślubie są pierwszym kontaktem młodej pary z gośćmi.

Zaproszenia Ślubne od Amelia-Wedding.pl

Kup zaproszenia ślubnehttps://amelia-wedding.pl/zaproszenia-slubne/

Wskazówki jak zamówić zaproszenia ślubne

Przygotowaliśmy dla Was kilka cennych wskazówek, którymi warto kierować się podczas wyboru zaproszeń ślubnych.

Dopasuj zaproszenia do stylu przyjęcia

Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem wśród par są przyjęcia w określonym stylu. Na przykład ostatnio zatriumfował styl bohemy – nieco beztroski, pełen naturalnych zdobień, makramy i beżu zamiast bieli. Kolejnym stylem świadomie wybieranym przez nowożeńców jest vintage.
Są też osoby, które preferują niezobowiązujący wariant w formie garden party na świeżym powietrzu. Zwolennicy przyjęć w bardziej gościnnych klimatach, z piękną polską wsią w tle powinni postawić na rustykalne zaproszenia ślubne, które bazując na kolorach ziemi i naturalnych dekoracjach, autorstwa m.in. sznurku jutowym podpasują również tym, którzy w trosce o przyrodę decydują się na zaproszenia ślubne ekologiczne.

Zaproszenie ślubne dopasowane do stylu przyjęcia da gościom wskazówkę co do tego, jakiego typu imprezy mogą się spodziewać. Dzięki temu łatwiej będzie im się do niego przygotować. Zamówienie dziesiątki, a nawet setki zaproszeń można poprzedzić zamówieniem próbek – na ich podstawie łatwiej podjąć finalną decyzję. Większość sklepów z zaproszeniami oferuje taką opcję. Warto pamiętać, że wybór odpowiedniego zaproszenia na ślub to już połowa sukcesu! Warto mieć świadomość, że wybór zaproszeń nie jest łatwy, co wynika z ilości dostępnych modeli w sklepach. Ułatwieniem może być ich zakup Online.

Przeczytaj także:  Uniwersalny środek do czyszczenia szyb i glazury - wybierz skuteczne rozwiązania dla czystości domu

Zaproszenia Ślubne od Amelia-Wedding.pl

Kolor przewodni wesela, a zaproszenia ślubne

W przypadku większości wesel narzeczeni wybierają kolor przewodni, który jest widoczny choćby w strojach druhen, barwach dekoracji na stołach i ściennych, jak również oczywiście na zaproszeniach. „Połączenie” całości z kolorem głównym daje efekt i zapada w pamięć. Najpopularniejsze zaproszenia ślubne to pastelowe lub beżowe ze złotymi wzorami. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by para zdecydowała się na elegancki granat, wyrazistą funkcję, czy nawet… hologram, który cieszy się coraz większą popularnością. Wybór w dużej mierze zależy od pory roku. Jesienią młodej parze kojarzy się brąz z motywem kwiatowym, wiosną króluje zieleń we wszystkich odcieniach, natomiast zimowe eleganckie zaproszenia ślubne to głównie błękit, biel i srebro.

Zaproszenia Ślubne od Amelia-Wedding.pl

Odpowiedni kształt i rozmiar zaproszeń ślubnych

Najpopularniejszym rozmiarem zaproszeń jest A5. Większe mogą być problematyczne w wysyłce, mniejsze mogą nie zawierać wszystkich niezbędnych rzeczy. Jeśli chodzi o kształty, państwo młodzi mają dużą dowolność – mogą wybrać klasyczne kwadraty, prostokąty, koła, jak i wycinane laserowo wzory, które stworzą wyjątkowe zaproszenia ślubne. Ogranicza Cię tylko własna fantazja! Ciekawym, a jednocześnie bezpiecznym wyborem są zaproszenia ślubne geometryczne, które mimo klasycznego formatu zachwycają wyjątkowością.

Trendy związane z zaproszeniami na ślub

Różnorodność wariacji zaproszeń ślubnych dostępnych na rynku jest ogromna. Podobnie jak w przypadku samego zdobienia czy stylów sesji, trendy zmieniają się dynamicznie. Warto śledzić magazyny i profile na Instagramie związane z trendami ślubnymi. Do najpopularniejszych trendów w zaproszeniach ślubnych na rok 2023 należą: zaproszenia ślubne w stylu boho, zaproszenia ślubne rustykalne, romantyczne pastele kartonowe i naturalne dekoracje ekologiczne, oryginalne zaproszenia ślubne hologramowe. Oczywiście nadal popularne są klasyczne, minimalistyczne i glamour ze złoceniem, czy też srebrzeniem. Warto jednak pamiętać, że trendy są sprawą drugorzędną – warto przede wszystkim pozostawać w zgodzie z własnym gustem.

Podsumowując: Wybierając zaproszenia ślubne, pamiętaj, że jest to ważny element, ponieważ jest to pierwszy kontakt z potencjalnymi gośćmi. Zaproszenie powinno być skonstruowane w taki sposób, aby przekazać wszystkie informacje, a ich projekt musi być spójny ze wszystkimi elementami.
Pamiętaj również, aby wysłać zaproszenia z dużym wyprzedzeniem (zalecamy ok. 3-4 miesięcy wcześniej), aby Twoi goście mogli przygotować się na to ważne wydarzenie. Należy również mieć na uwadze, że zamówienie zaproszeń ślubnych jest procesem i czas realizacji, zwłaszcza w sezonie może być wydłużony. Personalizowane zaproszenia ślubne wymagają większego nakładu pracy.

Przeczytaj także:  Okulary to nie tylko element, który poprawia wzrok

 

Artykuł sponsorowany