Czym powinien wyróżniać się wytrzymały stelaż do materaca?

Czym powinien wyróżniać się wytrzymały stelaż do materaca?

29 października, 2020 0 przez admin

Przy wyborze łóżka kierujemy się przede wszystkim jego rozmiarem, ceną oraz wyglądem. Zwracamy uwagę także na dobry materac, który ma kluczowy wpływ na jakość snu. Zapominamy jednak, jak istotną rolę pełni wytrzymały stelaż do materaca, który ma wpływ na komfort i bezpieczeństwo snu. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze tego elementu łóżka?

Wpływ stelaża na jakość naszego snu

Może się wydawać, że stelaż to jedynie podstawa, na której spoczywa materac. Nic bardziej mylnego! Gdyby tak było, stelaże do materaca w ogóle nie byłyby potrzebne, bo przecież materac można by było położyć gdziekolwiek. A zatem, dlaczego stelaż jest niezbędny?
Przede wszystkim, zapewnia należytą cyrkulację powietrza i odprowadza wilgoć, dzięki czemu, w materacu nie rozwijają się szkodliwe drobnoustroje. Jednocześnie, zapewnia sprężystość, która ma wpływ na komfort snu i przedłuża żywotność samego materaca. Stelaż musi znieść wszelkie aktywności na materacu, a co za tym idzie, musi być po prostu wytrzymały. Dlatego też przy wyborze tego elementu należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii.

Dobre stelaże do materaca – czym się charakteryzują?

Są wykonane z litego drewna, zamiast sklejki. Większa liczba desek zapewnia większą wytrzymałość oraz należytą sprężystość. Deski powinny być wyprofilowane, co dodatkowo zwiększa funkcjonalność stelaża. Rama dla desek może być również metalowa. Te cechy świadczą o wytrzymałym stelażu, który sprawdzi się w naszej sypialni przez wiele lat. Wybierając taki produkt mamy pewność, że materace na stelażu będą bardziej odporne na zniekształcenia.
Nowoczesne stelaże do materaca posiadają także szereg udogodnień, które wpłyną na jakość snu. Możliwość ustawienia twardości oraz regulacja położenia to ogromny atut dla osób ceniących sobie spokojny i zdrowy sen. Wytrzymały stelaż do materaca zniesie duże obciążenia, dzięki czemu, nie musimy się obawiać, że którejś nocy usłyszymy pod sobą trzask pękających desek.

Przeczytaj także:  Pokonaj niepokój dzięki zdrowej diecie

Gdzie kupić dobry stelaż do łóżka?

Do wyboru mamy oczywiście tradycyjne sklepy meblowe, sklepy specjalistyczne z materacami i stelażami, a także sklepy online. Zakupy przez Internet mogą okazać się najlepszym rozwiązaniem ze względu na korzystniejsze ceny, szerszy wybór oraz możliwość swobodnego zapoznania się ze specyfiką wybranego sprzętu. Warto zatem docenić to, jak ważną rolę pełnią stelaże do materaca i zwrócić większą uwagę na wybór modelu dostosowanego do swoich potrzeb – znajdziesz go na meblujdom.pl

 


Artykuł sponsorowany