Jakie miejsca w samolocie są najlepsze i dlaczego?

Jakie miejsca w samolocie są najlepsze i dlaczego?

14 listopada, 2022 0 przez Dawid

Dobre miejsce w samolocie to czasem niedoceniana, ale w gruncie rzeczy niezwykle ważna kwestia. Właściwy wybór w tym zakresie może znacząco wpłynąć na Twoje wrażenia z podróży. Dzięki odpowiednio wybranemu siedzeniu możesz wygodnie podróżować, uzyskać tak niezbędny podczas podróży odpoczynek oraz – co jest równie ważne –  uniknąć potencjalnych zagrożeń dla zdrowia. Jak wybrać miejsce w samochodzie? Poznaj ciekawe wskazówki i przeczytaj nasz tekst.

Jak wybrać idealne miejsce w samolocie?

Niewiele osób lubi latać. Lot może być ciasny, niewygodny i może być wręcz niebezpieczny. Z drugiej strony można znacznie poprawić sobie komfort latania. To, na jakim miejscu siedzisz w samolocie, z pewnością będzie miało duży wpływ na Twoje wrażenia z lotu. To właśnie dlatego w naszym tekście zastanowimy się, jak wybrać idealne miejsce w samolocie — niezależnie od tego, czy szukasz najlepszego widoku, odpowiednio dużej przestrzeni dla siebie, czy po prostu nie chcesz siedzieć w pobliżu łazienki.

Dlaczego wybór odpowiedniego miejsca jest ważny? Konsekwencje złego złej decyzji

Złe miejsce w samolocie może być bardzo niewygodne, a czasem nawet niebezpieczne. Przykładowo, jeśli siedzisz w rzędzie przy wyjściu lub obok toalety, możesz być narażony na turbulencje lub innych pasażerów. Możesz wówczas mieć również trudności ze snem lub relaksem; przechodzący tuż obok pasażerowie na pewno nie pomogą Ci w odpoczynku.

Jak wybrać idealne siedzenie?

Jeśli podróżujesz z osobą towarzyszącą, ważne jest, aby przy wyborze miejsc uwzględnić również jej potrzeby. Jeśli na przykład podróżujesz z dzieckiem, możesz wybrać miejsce w pobliżu toalety, aby Twoja pociecha miała łatwiejszy do niej dostęp. Również w sytuacji, gdy podróżujesz z osobą niepełnosprawną, możesz (a właściwie musisz) wybrać miejsce przy przejściu, aby mieć łatwy dostęp do toalety i personelu pokładowego w nagłych wypadkach.

Oprócz tego podczas wyboru miejsca w samolocie powinno się zwrócić uwagę m.in. na następujące kwestie:

Przeczytaj także:  Jak wykorzystywać przerwy w szkole?

Rozważ swoje plany podróży

Przy wyborze miejsca ważne jest rozważenie planów podróży. Jeśli lot jest długi i planujesz sen podczas podróży, warto wybrać miejsce przy oknie, aby móc oprzeć się o ścianę i wygodniej spać. Z drugiej strony, jeśli planujesz wówczas pracę (np. przeglądanie korespondencji mailowej itp.), możesz wybrać miejsce przy przejściu, aby mieć więcej przestrzeni do pracy na laptopie lub rozkładania dokumentów.

Rozważ swoje preferencje dotyczące siedzenia

Wreszcie, wybierając miejsce, należy również wziąć pod uwagę osobiste preferencje. Preferujesz siedzenia przy oknie czy przy przejściu? Wolisz być blisko przodu samolotu czy blisko tyłu? Chcesz znaleźć się blisko toalety lub wręcz przeciwnie – być z dala od niej? Warto zastanowić się nad tymi kwestiami, ponieważ odpowiedzi na tak postawione pytania pomogą Ci w podjęciu decyzji przy wyborze idealnego miejsca w samolocie.

Najlepsze i najgorsze miejsca w samolocie – czy można je wytypować?

Wybierając siedzenie w samolocie, musisz zdawać sobie sprawę z faktu, że najlepsze miejsca zazwyczaj znajdują się z przodu, w pobliżu wyjść. To właśnie te miejsca oferują najwięcej przestrzeni na nogi i często są szersze niż inne odpowiedniki w tylnej części. Jeśli dodatkowo w tej części samolotu znajduje się mniej osób, istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że inni będą nam przeszkadzać podczas lotu.

Jeśli z kolei podróżujesz z osobą towarzyszącą, najlepsze miejsca zwykle znajdują się na środku samolotu, gdzie jest więcej miejsca między rzędami siedzeń.

Najgorsze miejsca – czy takie istnieją?

Oprócz tego warto również zastanowić się, jakie są najgorsze miejsca w samolocie? Takie zazwyczaj znajdują się zazwyczaj z tyłu samolotu w pobliżu toalet. Te siedzenia są często węższe i mają mniej miejsca na wyciągnięcie nóg itp. To jednak jeszcze nie wszystko; zazwyczaj są one ulokowane w pobliżu hałaśliwych obszarów, takich jak kuchnie lub toalety, przez co mogą być uciążliwe podczas lotu.

Przeczytaj także:  Odsiwiacz do brody: Odkryj nowy wymiar pielęgnacji i stylizacji męskiej

Podsumowanie

Wybór miejsca w samolocie może znacząco wpłynąć na Twoje wrażenia z podróży. Warto pamiętać, ponieważ wielu wczasowiczów zwraca uwagę przede wszystkim na takie aspekty jak koszt biletu, godzina startu i zakończenia podróży czy potencjalne opóźnienia.

Tymczasem, dobre siedzenie w samolocie może oznaczać więcej miejsca na nogi, lepszy widok i łatwiejszy dostęp do udogodnień.

Zasada ta działa również w drugą stronę, a nieodpowiedni wybór w tym zakresie może oznaczać ciasnotę, utknięcie na środkowym siedzeniu lub konieczność znoszenia płaczących dzieci lub przeszkadzających, gadatliwych pasażerów.

Wybierając miejsce, weź pod uwagę potrzeby swoich towarzyszy, plany podróży i preferencje dotyczące miejsca.

Jak już wspomniano, najlepsze miejsca w samolocie znajdują się zazwyczaj z przodu samolotu, gdzie jest więcej miejsca na nogi i mniej hałasu z silników. Gorzej przedstawia się sytuacja, jeśli chodzi o tył samolotu, gdzie może być po prostu ciasno. Ponadto, w tylnej części turbulencje są bardziej odczuwalne.

Jak widać, warto zastanowić się nad miejscem w samolocie. Jeśli zamierzasz zarezerwować sobie lot na wakacyjną lub służbową podróż, poświęć przynajmniej odrobinę czasu na dokładne rozważenie opcji miejsc siedzących. To może mieć ogromny wpływ na Twoje wrażenia z podróży.

 

Autor: Emil Zelma