Lodówka side by side – co to znaczy?

Lodówka side by side – co to znaczy?

28 lutego, 2023 0 przez Dawid

Side by side w języku angielskim oznacza „obok siebie”. Stąd też wzięła się nazwa lodówek, które mają komorę chłodzenia obok komory zamrażania. Tego typu modele potrafią pomieścić znacznie więcej żywności niż tradycyjne urządzenia. Poznaj ich pozostałe zalety i sprawdź, która lodówka marki Toshiba sprosta Twoim wymaganiom, gdy np. masz dużą rodzinę i szukasz sprzętu, w którym znajdzie się miejsce dla sporych zapasów żywności.

Lodówki side by side – dwie pojemne komory z wygodnym dostępem do żywności

Wybór lodówki najczęściej zależy od kilku czynników. Bardzo często dobieramy nowy sprzęt, aby mieć więcej miejsca na przechowywanie żywności. Szukamy też takiego urządzenia, które zmieści się w naszej kuchni, będzie miało designerski wygląd i zaawansowane technologie, które pozwolą długo zachować świeżość przechowywanych w nim warzyw, owoców czy pozostałych produktów spożywczych.

Powyższym wymaganiom sprostają lodówki side by side. Mają one dwie pojemne komory, które są umieszczone obok siebie, co zapewnia wygodny dostęp do znajdującej się w nich żywności. W przypadku lodówek side by side lewa komora służy do zamrażania, a prawa do chłodzenia. Najczęściej ich pojemność przekracza nawet 500 litrów. Takie „podwójne” urządzenia to także wygodna alternatywa dla tradycyjnych lodówek z małym zamrażalnikiem w dolnej części, jednak pionowy podział na strefy przechowywania żywności wcale nie oznacza, że lodówka side by side musi być dwudrzwiowa.

Lodówka Toshiba side by side z systemem Pure BIO

Toshiba: lodówka side by side – model, który zadba o świeżość przechowywanego jedzenia

W przypadku lodówki side by side na szczególną uwagę zasługuje model GR-RS780WE-PGJ (22). Ta chłodziarkozamrażarka wyposażona jest w strefę Max-humid, strefę zmiennej wilgotności oraz blokadę rodzicielską. Urządzenie – oprócz dwóch stref przechowywania żywności – charakteryzuje się także funkcją Pure BIO. To plazmowe oczyszczanie, które skutecznie usuwa zarazki i nieprzyjemną woń z wnętrza. Zapachy są eliminowane w 90 proc., zaś groźne dla zdrowia bakterie gronkowca i coli nawet w ponad 99%!

Przeczytaj także:  Jak odkręcenie słoika pozwoli Ci zjeść obiad

Na uwagę zasługuje również komora Moisture Zone z dwoma poziomami wilgotności dla warzyw. Oprócz tego w urządzeniu konstrukcję wylotu powietrza zaprojektowano tak, aby rozprzestrzeniało się ono we wszystkie kierunki. To tzw. funkcja Multi air-flow. Dzięki niej nadmuch 360° zabezpiecza żywność przed wysychaniem i zapewnia jej wydłużenie przydatności do spożycia. W lodówce Toshiba side by side wykorzystano również technologię chłodzenia AlloyCooling. Z jej pomocą urządzenie sprawnie reguluje temperaturę i schładza swoje wnętrze.

Nowoczesne lodówki Toshiba – designerski wygląd i zaawansowana technologia

Lodówka side by side full no frost, o której wspomnieliśmy już wyżej, ma aż 584 litry pojemności (chłodziarka: 369 l, zamrażarka: 215 l) i 22 miejsca do przechowywania dla lepszej organizacji żywności w jej wnętrzu. W urządzeniu działa inwerter sprężarki i akumulatora, co zapewnia stabilne oraz błyskawiczne chłodzenie. Kiedy temperatura przekracza ustawioną wartość, inwertery przyspieszają, aby wyrównać utratę zimnego powietrza w lodówce.

Warto też wspomnieć, że urządzenie możesz z łatwością ustawiać za pomocą inteligentnego sterowania dotykowego. Gdy wyjeżdżasz np. na wakacje, a w lodówce zostawiasz mniej jedzenia, wystarczy włączyć tryb wakacyjny, aby oszczędzić energię. Niezwykle ważne są także detale i wyjątkowy wygląd urządzenia, które ma m.in. drzwi wykonane z eleganckiego szkła w kolorze czarnym z przyćmionym światłem przypominającym płomień świecy.

Mamy nadzieję, że powyższe zalety przekonały Cię do zakupu inteligentnego, pojemnego i sprawdzonego urządzenia, jakim jest lodówka side by side od marki ToshibaJesteśmy przekonani, że detale ukryte w szczegółach sprawdzą się i sprostają Twoim wymaganiom.

 

Artykuł sponsorowany