Nadeszło lato – czas na plenerowy piknik firmowy!

Nadeszło lato – czas na plenerowy piknik firmowy!

27 lipca, 2023 0 przez Dawid

Ciepłe promienie słońca, świeży powiew wiatru, świetna muzyka i towarzystwo – to tylko niektóre z atrakcji oferowane podczas pikników firmowych. Lato to doskonały czas na organizację takiego wydarzenia choćby dlatego, że z roku na rok cieszy się ono coraz większą popularnością i powodzeniem. To idealna okazja, abyśmy zafundowali naszej kadrze nieco odpoczynku i relaksu, a przy okazji pomogli naszej firmie osiągnąć tak pożądany obecnie cel, jakim jest team building (z ang. budowanie zespołu). Dlaczego właśnie to przedsięwzięcie cieszy się niesłabnącą popularnością zarówno wśród agencji eventowych jak i prezesów i menadżerów firm? Odpowiadamy w poniższym artykule.

Poznajmy się bliżej!

Pikniki plenerowe dla firm kojarzą się pracownikom z bardzo miłą atmosferą i możliwością poznania się nieco lepiej. Jest to wspaniałe rozwiązanie, które pozwala na oderwanie się od codziennej rutyny biurowej i poprzebywanie z koleżankami i kolegami z pracy w atmosferze nieco mniej formalnej niż ta, do której przyzwyczajeni jesteśmy na co dzień.

Podczas pikniku firma może stworzyć prawdziwe oazy zabawy i relaksu. W pięknym otoczeniu przyrody, pracownicy będą mogli w pełni odprężyć się i naładować pozytywną energią. Niezależnie od tego, czy na lokalizację naszego pikniku wybierzemy malowniczy park, plażę nad jeziorem czy urokliwą polanę w lesie, plenerowy event stworzy niepowtarzalną atmosferę, która zostanie na długo w pamięci uczestników.

Na pikniku firmowym nie może zabraknąć różnorodnych atrakcji dla wszystkich. Zabawy na świeżym powietrzu, turnieje sportowe, konkursy, czy nawet relaksujące warsztaty – to tylko kilka pomysłów, które mogą wzbogacić piknikową atmosferę. A co powiecie Państwo na pyszne grillowane potrawy, świeże owoce i pyszne napoje? Nic nie dodaje smaku do lata jak aromatyczny grill i chłodzące drinki!

Nowe znajomości, nowe możliwości

Plenerowy piknik firmowy to nie tylko okazja do integracji, ale także do budowania relacji z klientami i partnerami biznesowymi.  Zaproszenie potencjalnych kontrahentów, udziałowców i inne podmioty, z którymi mamy nadzieję nawiązać współpracę pokaże im powagę, z jaką do nich podchodzimy a także prestiż, z jakim ich traktujemy. Jest to również wymarzona okazja, by pokazać już współpracującym z nami osobom, że jesteśmy im wdzięczni za owocną dotychczasową kooperację i zachęcimy ich do zacieśnienia tego rodzaju więzi. Dobrze zorganizowany piknik firmowy pozwoli utrzymać relacje biznesowe, nawiązać nowe i tym samym poszerzyć horyzonty naszej działalności.

Przeczytaj także:  Jak pozbyć się kurzu z mieszkania?

Najlepsza forma reklamy i head huntingu

Piknik firmowy szybko rozejdzie się echem po naszej branży. Warto pamiętać, że jest to niesamowita reklama na rynku pracowniczym. Teraz, gdy żyjemy na rynku pracownika i to osoba zatrudniana może przebierać w ofertach pracy, warto wyróżnić się ciekawym i oryginalnym wydarzeniem organizowanym z myślą o naszym personelu. Pozwoli to przekonać potencjalnych pracowników, że warto związać się z firmą, która dba o swoją kadrę i nie boi się takich wyzwań jak plenerowa impreza specjalnie dla personelu.

Zaufanie profesjonalistom to podstawa

Jeśli chcemy zorganizować niezapomniany plenerowy piknik firmowy na wysokim poziomie, powierzmy to zadanie naszemu doświadczonemu zespołowi. Eksperci z fachowych agencji eventowych zadbają o każdy możliwy szczegół, przewidzą wszystkie możliwe „niewypały” i potencjalne komplikacje i zaproponują najlepsze rozwiązania na miarę naszych możliwości i budżetu. Dbałość o zaplecze techniczne, takie jak dźwięk i oświetlenie a także wszelkie kwestie prawne związane z imprezami masowymi to zagadnienia, z którymi doświadczeni event managerowie spotykają się i mierzą każdego dnia.

Nadeszła pora, aby wejść w piknikowy sezon eventowy!